Yeni Bir Eve Taşınıyorum.

 

Geçen hafta yeni bir eve taşındım( move). Evde gaz, su ve elektrik yoktu. Ben bu şirketleri (company)  aradım ve birkaç gün evde onları bekledim. Sonra onlar eve geldi. Gazı, suyu ve elektriği açtılar.

Evde birkaç koltuk (armchair) , bir buzdolabı (refrigerator) ve birkaç küçük masa (table) vardı, ama ben evi tekrar dekore etmek (decorate) istedim. Önce eski eşyaları (furniture) öğrenci arkadaşlarıma verdim. Sonra duvarları (wall) boyamak (paint) istedim. Duvarlar mavi ve beyazdı. Ben salonu açık yeşil ve kırmızı yapmak istedim. Yatak odamı (bedroom) bordo yaptım, çünkü bu rengi çok seviyorum.

            Sonra büyük bir mağazaya (shop) gittim. Orada bir masa ve altı sandalye (chair) gördüm. Sonra masayı ve sandalyeleri aldım. Onları eve getirdim. Sonra başka bir mağazaya gittim. Büyük bir kanepe (couch) aldım. Kanepeyi eve getirdiler (bring).

 

 

Her şeyi tekrar dekore ettim. Sonra bir halı (carpet) almak istedim. Kapalıçarşı’da halılara baktım. Bir halıyı çok beğendim ve aldım. Kapalıçarşı’da antikacı (antique dealer) bir arkadaşım var. Onun dükkânına (store) gittim. Bir aynayı (mirror) çok beğendim, almak istedim, ama arkadaşım para kabul etmedi (accept). O aynayı bana hediye etti. Çok sevindim.

Daha sonra bir kitaplık (bookshelf) aldım ve bütün kitaplarımı bu kitaplığa koydum.

Her şey bittikten sonra bütün arkadaşlarımı eve çağırdım (invite) ve büyük bir parti verdim. Çok iyi müzik vardı ve çok dans ettik. Bunun için geçen hafta çok yorucu, ama çok güzeldi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s