Unutulmaz Balo Günüm

Hepimizin hayatında unutamadığı günler vardır. Bu unutulmaz günler önemlidir, çünkü ya çok zor bir gündür ya da harika!  Liseden mezun olduğum gün ise benim için hem harika hem de zor bir gündü. Bu sebeple o günü daima hatırlayacağım.

Lisedeyken biraz utangaç bir kızdım ve mezuniyet balosu için kavalye bulmam çok zordu.  Bir gün sınıf arkadaşım Ertunç, baloya beraber gitmemizi teklif etti. Bu teklif benim için büyük bir süprizdi ve tabii ki severek kabul ettim.

Balo sabahı çok erken uyandım ve kuaföre gittim. Normalde saçlarım kıvırcık ama o gün dümdüz yaptırmak istedim ve kuaför saçlarıma fön çekti. Çok güzel görünüyordum. Kuaförden çıktıktan bir dakika sonra çok güçlü bir yağmur yağmaya başladı. Ne yapacağımı şaşırdım; çünkü yağmur saçlarımı bozuyordu. Bir dükkanın önünde beklemeye başladım, ama aynı zamanda çok tedirgindim, çünkü eğer beklemeye devam edersem geç kalacaktım.  Birden tam önümde bir araba durdu ve beni içeriye davet etti. Şoförün kim olduğuna bakınca yan komşumuz Ahmet Abi olduğunu anladım. Sevinçle arabaya atladım ve Ahmet Abi beni evime bıraktı. Saçlarım biraz kötü görünüyordu ama evde biraz fırçalayarak düzeltmeye çalıştım. Annem giyinmem için yardım etmeye başladı ve balo elbisemi getirdi. Elbisemi giyerken birden fermuarı bozuldu çünkü son bir haftada bir – iki kilo almıştım. O an gerçekten ağlamak istedim, çünkü çok çaresiz hissediyordum. Ancak annem çok yetenekli bir kadın ve hemen iğne – iplikle sorunu halletti.

ballroom-dancing-clipart-8-best-ballroom-dasncers-images-on-pinterest-dance-dance-dance-coloring-pages-to-print.jpg

Elbisemi giydikten sonra makyajımı yapmaya başladım ama çok heyecanlıydım ve ellerim titriyordu. Her denememde makyajım daha da kötü oluyordu. Sinirlerim bozulmaya başladı ve ağladım. Ağlayınca makyajdan dolayı yüzüm simsiyah oldu. Baloya bir saat vardı ve ben hala hazır değildim. O sırada Ertunç’u merak ettim ve onu aradım; ancak Ertunç’un telefonu kapalıydı. Herşey ters gidiyordu. O esnada ablam yanıma geldi ve bana sarılarak beni sakinleştirdi. Yüzümü temizleyip tekrardan çok daha iyi bir makyaj yaptı. Aynı zamanda ben durmadan Ertunç’u arıyordum ama hala telefonu kapalıydı. En sonunda baloya yalnız gitmeye karar verdim. Kapıyı açıp tam evden çıkıyordum ki karşımda Ertunç’u gördüm. Kocaman bir gülümseme ve elinde papatyalar ile beni bekliyordu. O kadar mutlu oldum ki bir çığlık attım. Sonra Ertunç koluma girdi ve beraber babasının kullandığı arabaya binip baloya gittik. İnanılmaz eğlenceli bir partiydi, Ertunç’la o gün birbirimizden çok etkilendik. Lise bittikten sonra da görüşmeye devam ettik ve hatta üniversite okurken aynı evde yaşadık.

Zor başlayıp muhteşem biten o günü bu sebeple asla unutamam.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s