Beyaz Kuşak

 

Ben oldukça ilginç bir çocuktum, yaşıtlarımdan birçok konuda çok farklıydım. Beş yaşında karate yapmaya başladım. Hareketli ve enerjik bir çocuktum ve bunun için yerimde duramıyordum. Karete kursunda diğer çocuklar benden biraz daha büyüktü. İlk başlarda ben diğer çocuklar gibi tekme atamıyordum, ama çok hızlı hareket edebiliyordum. Uzun süre hocam bana tekme hakkında teknik bilgiler verdi. Ben aslında diğer çocukları biraz kıskanıyordum ama çok hırslıydım. Haftada üç gün kursa gidiyordum ve sürekli antreman yapıyordum. Bir gün çok çalıştıktan sonra hızlı ve teknik bir tekme atabildim ve hocam çok şaşırdı. Rakibim benden uzundu ve tekmeden sonra çok şaşırdı. Bana “Bunu nasıl başarabildin?” diye sordu. Ben de ona “Eğer istersem herşeyi başarabilirim.” dedim. Hocam bu cevabıma çok güldü. O günden sonra birçok hareketi rahatlıkla yapabildim.

21150554_karategenc.jpg

Bir gün hocam “ Beyaz kuşak almak ister misin?” diye sordu. Kurstaki diğer çocuklar beyaz kuşaktı ama benim hala bir kuşağım yoktu. Tabi kii de beyaz kuşak almak istiyordum. Uzun süre hocamla çalıştıktan sonra beyaz kuşak için sınavlara katıldım. Sınavdan önce heyecanlıydım ama sınavda sakin olmayı başarabildim. Sınav bittikten sonra sonucunu çok merak ediyordum. Hocam yanıma gelip başımı okşadı. Bana “Sonunda hızlı ve becerikli bir beyaz kuşak ninja olabildin, ufaklık.” dedi. O gün beyaz kuşağımı taktıktan sonra kendimi gerçek bir ninja gibi hissettim 🙂

Kısacası çocukken Uzak Doğu sporlarını çok seviyordum, hatta hocam bize Japonca bazı kelimeler öğretmişti. Ben de Japonca bazı kelimeleri söyleyebiliyordum, zaten kursta hocamıza “sensei” diyorduk. Şimdi mavi kuşak bir kareteciyim ve hala eskisi gibi hırslı ve istekliyim. Sensei artık yaşamıyor ama ben ona çok şey borçluyum. Benim gibi sabırsız bir çocuğa karete öğretebildi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s