Değişim Zamanı

Son zamanlarda iş yerimden sıkıldığımı fark ettim. Her gün aynı yere gitmekten ve aynı insanları görmekten yoruldum. Ama hala bu işi bırakıp bırakmayacağımdan emin değilim. Bununla beraber çalıştığım insanlara biraz farklı gözlerle bakmaya çalışıyorum son günlerde. Mesela çok konuşan bir iş arkadaşım hakkında biraz farklı düşünmeye başladım. Eskiden onun can sıkıcı olduğunu düşünüyordum ama şimdi komik gelmeye başladı. Çünkü durmadan kendisi hakkında konuşuyor ve insanların ondan kaçtığını görmüyor. O yanımıza geldiği zaman kitap okuyormuşuz gibi yapıyoruz.

Patronlarımdan biri bizim de her zaman onun gibi şık giyinmemizi bekliyor. Her sabah en az bir saat saçlarına şekil vermek için uğraştığını herkes biliyor. Her gün farklı bir elbise giyiyor. Kendisinin bir prenses olduğunu düşünüyor. Ama neyse ki çok fazla konuşmuyor.

Bir başka iş arkadaşımın ise ülkemizin başbakanına aşık olduğuna inanıyoruz. Her sabah gazeteleri yüksek sesle okuyarak başbakan hakkında böbürleniyor. Ona gazetelerde yazılan herşeye inanmaması gerektiğini anlatmak istiyoruz ama o bizi dinlemeyi reddediyor.

Sonunda asistan olmayı başaran bir diğer iş arkadaşım ise tam bir yalaka. Patronların çantalarını taşımasına yardım ediyor. Sık sık ne kadar disiplinli çalıştığını anlatıyor. Patronların onun çok iyi çalıştığını düşünmesini istiyor. Bazen de onlara hediyeler verip iltifatlar ederek pohpohluyor.

Peki benden ne haber? Hımmm, elbette benim de insanları rahatsız eden özelliklerim vardır. Mesela bence molalarda konuşmak yerine kitap okumamdan hoşlanmıyorlardır. Ya da heyecanla birşeyler anlatırken yüksek sesle konuşmamdan kesin rahatsız oluyorlardır.

Kısacası uzun zaman aynı yerde çalışmak tahammülümüzü azaltabilir. Bu sebeble “Tebdili mekanda ferahlık vardır” atasözünü dinleyerek başka bir iş yerinde çalışmaya başlamanın zamanı geldi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s