Ev Arkadaşına Mektup

Sana mektup yazma fikri biraz saçma olsa da, bunu yapmaktan başka seçeneğim yok. Çünkü neredeyse bir haftadır seni görmüyorum. Gece eve çok geç geliyorsun ve ben o saatlerde genellikle uyuyorum. Neyse.

Ev yaşantımız hakkında biraz sıkıntılarım var ve bunları ancak seninle çözebilirim.

Farkettin mi? Mutfağımızdan kokular geliyor ama lezzetli kokular değil! Kullandıklarımızı yıkamıyoruz ve hepsi mutfak tezgahının üstünde günlerdir duruyor. Geçen gün yıkamayı denedim ama o kadar çok ki yarım saat sonra sıkıldım ve yoruldum.

Farkettin mi? Apartmanımızdaki komşular artık bizimle konuşmuyorlar. Yaptığımız partiler yüzünden sık sık şikayet aldık. Sanırım artık buna bir son vermemiz lazım. Partilerimiz hakkındaki bir diğer problem ise temizlik. Yaptığımız bu partilere ikimizin de arkadaşları katılıyor, amma nedense ertesi gün kirlettiklerimizi ben temizlemek zorunda kalıyorum. Partilerden sonra sen genellikle akşama kadar uyuyorsun. Uyandıktan sonra da tekrar arkadaşlarına buluşmak için evden çıkıyorsun. Evdeki bütün dağınıklık, yediklerimiz, döktüklerimiz, kirlettiklerimizle ben evde yalnız kalıyorum….

Eve gelen faturaları nedense sadece ben görüyorum. Dolayısıyla bu faturaları ben bankaya gidip ödüyorum. Tamam, sen de para veriyorsun ama angarya işleri genellikle ben yapıyorum. Böyle bir evde yaşamak beni yormaya başladı. Değişiklik yapmak ister misin?

 

Ev arkadaşın Melisa,

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s