Müthiş Takım

Bugün Pazartesi ama ben hala çok yorgunum. Çünkü haftasonu pek dinlenmedim. Çünkü dün misafirlerimiz  vardı. Ben ve ailem,  misafirler gelmeden önce hazırlık yaparken küçük küçük sorunlar çıktı ve aynı anda çok şey yaptık. Zaten bütün bir hafta ev için hiçbir şey yapmadık ve herşey haftasonuna birikti.

Dün sabah ben  kahvaltı hazırlarken  eşim çocuklar için kek  pişirdi. Kahvaltıdan sonra salonu temizlerken çocuklar ödev yapıyordu ve onların ödevlerine de yardım ettim. Ben bozuk musluğu tamir ederken daha da çok bozdum. Sonra bir tamirci çağırdık. Çocuklara görevler verdim. Onlar odalarını toplarken ben ve eşim de akşamki misafirlerimiz için yemek pişirmeye başladık. Sonra yemek pişerken ben ütü yapmaya başladım. Eşim televizyondaki haber programını seyrederken yemek yandı. İkimiz de panik olduk. Çünkü misafirlerimiz “ Saat sekizde geleceğiz.”  dediler ve saat yedide bizim hala bir yemeğimiz yoktu. Bu sebeple eşim pilav yaparken ben de daha kolay bir yemek pişirdim. Salata için zamanımız yoktu. Misafirler geldikten sonra ben misafirlerle konuşurken eşim de salatayı yaptı.

Neyseki akşam eğlenceli geçti. Eşim ve ben misafirlerimize sakarlıklarımızı anlatıp çok eğlendik. O gün ailemle iyi iş çıkardık ve çok iyi bir takım olduk.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s